O konferencji

Dziękujemy serdecznie za zainteresowanie udziałem w I Konferencji Naukowej SKN Anestezjologii i Intensywnej Terapii, która w tym roku odbędzie się pod nazwą "Anestezjologia: ból".

Ból to zagadnienie, które towarzyszy medycynie prawie na każdym kroku - rzeczywistość pokazuje, że mimo to jest to temat niedoceniany. Świadczą tym m. in. raport sieci Watchdog Polska czy raport Najwyżej Izby Kontroli z 2017 roku, wskazujące na różne nieprawidłowości w leczeniu bólu w warunkach szpitalnych. 

Naszą misją jest zainteresowanie studentów uniwersytetów medycznych z całej Polski tematyką leczenia bólu, dlatego chcemy zwrócić uwagę na interdyscyplinarny charakter tego zagadnienia. Podczas konferencji powiemy parę słów o problemach etycznych, analgezji regionalnej, leczeniu bólu w pediatrii i położnictwie, a także postępowaniu bólowym w medycynie ratunkowej i taktycznej. Istotna jest też praktyka, dlatego w ramach konferencji odbędą się także zajęcia warsztatowe z USG w blokadach regionalnych. 

Rok 2019 to także ważne rocznice historyczne m.in. 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego, stąd podjęcie tematu bólu to doskonała okazja do nawiązania do początków anestezjologii - początku prób opanowania bólu.

Zapraszamy do obserwowania strony wydarzenia na Facebooku oraz strony koła - tam jak zwykle najświeższe informacje o działalności koła i o konferencji.

Zobacz także